Zabrakło zimnej krwi

(jada)
Koszykarze JBL MCKiS Jaworzno nie sprostali u siebie ekipie Mickiewicza Katowice w ostatnim meczu ligowym. Drużynie Marcina Lichtarskiego zabrakło w końcówce zimnej krwi i sił, by spokojnie dowieźć przewagę wywalczoną ...

Koszykarze JBL MCKiS Jaworzno nie sprostali u siebie ekipie Mickiewicza Katowice w ostatnim meczu ligowym. Drużynie Marcina Lichtarskiego zabrakło w końcówce zimnej krwi i sił, by spokojnie dowieźć przewagę wywalczoną po trzech pierwszych kwartach meczu.

Drugoligowcy z Jaworzna walczą o utrzymanie w lidze, dlatego w meczu z sąsiadem w tabeli ligowej tak ważne było by wygrali. Pierwsza kwarta znacznie ostudziła nastroje gospodarzy. Kibice denerwowali się przegraną 21:31. Dwie kolejne kwarty należały już jednak do koszykarzy Marcina Lichtarskiego. Wygrana 20:17 w drugiej kwarcie i 25:16 w trzeciej dawały dwa punkty przewagi gospodarzom. Niestety w końcówce wyraźnie zabrakło sił. Efektem przegrana w tej kwarcie 18:23 i w całym meczu 84:87. MCKiS po tej kolejce ligowej zajmuje 10. lokatę na 14 zespołów. Rywale z Katowic awansowali na miejsce siódme. W tabeli prowadzi Big Star Tychy z 41 punktami na koncie.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny