Wystarczyła jedna kwarta

(jada)
Zawodnicy MCKiS JBL Jaworzno w ostatnim w tym roku meczu przegrali z trzecim zespołem tabeli MOSiR-em Krosno 52:98. Była to 11. kolejka zmagań drugoligowców. Jaworznianie jechali do Krosna w osłabionym składzie.

Zawodnicy MCKiS JBL Jaworzno w ostatnim w tym roku meczu przegrali z trzecim zespołem tabeli MOSiR-em Krosno 52:98. Była to 11. kolejka zmagań drugoligowców. Jaworznianie jechali do Krosna w osłabionym składzie. Grzegorz Remin nadal leczy kontuzję palca, której nabawił się w meczu poprzedniej kolejki z Basketem Kraków. Z kolei Daniel Goldammer nie mógł wystąpić po tym, jak skręcił kostkę w ostatnim spotkaniu juniorów. Do Krosna nie mógł pojechać także Paweł Zielony, który przebywał na obozie AWF-u.

Zespół przyjezdnych raził brakiem skuteczności. Walkę na deskach wyraźnie wygrywali na swoją korzyść zawodnicy z Krosna. W efekcie już po pierwszej kwarcie zespół Marcina Lichtańskiego przegrywał z gospodarzami 15:30. W drugiej kwarcie kolejne cztery punkty przewagi dołożyli gospodarze, by prowadzić w połowie spotkania 49:30.

W fatalnym stylu zawodnicy z Jaworzna przegrali jednak kwartę trzecią. Wynik 21:4 dla gospodarzy w tej części meczu trudno komentować. To była różnica przynajmniej dwóch klas, pomiędzy oboma zespołami.

Ostatecznie, po bardzo słabej grze jaworznianie ulegli 52:98. MCKiS zajmuje w tej chwili 7. lokatę w tabeli. Pewnie prowadzi ekipa Big Stara Tychy, za która plasują się zawodnicy z Dąbrowy Górniczej, trzecie miejsce na koniec tego roku zajmują zawodnicy z Krosna.

MOSiR Krosno - MCKiS JBL Jaworzno 98:52 (30:15,19:15,21:4,28:18)