Przegrali, ale utrzymali się w drugiej lidze

Jarosław Adamski
Ataki gości z Jaworzna (jasne koszulki) wyraźnie nie wychodziły na parkiecie w Piotrkowie.
U siebie jaworznianie z Piotrcovią Piotrków różnicą 34 punktów! Na wyjeździe… przegrali 77:87. To dość zaskakujący wynik, ale tłumaczy go plaga kontuzji w zespole trenera Marcina Lichtańskiego.

U siebie jaworznianie z Piotrcovią Piotrków różnicą 34 punktów! Na wyjeździe… przegrali 77:87. To dość zaskakujący wynik, ale tłumaczy go plaga kontuzji w zespole trenera Marcina Lichtańskiego. Nadal nie może grać jeden z najlepszych u jaworznian Grzegorz Remin, nie grał także Matysiak, Goldammer szybko nabawił się kontuzji pleców w meczu z Piotrcovią, a staw skokowy skręcił Zalewski. A mimo tego była szansa na wygraną!

Niedzielny mecz mimo przegranej nie zasmucił koszykarzy JBL-u MCKiS Jaworzno. Telefonicznie jaworznianie dowiedzieli się bowiem, że ich główni rywale do utrzymania się w lidze ekipa Mickiewicza Katowice przegrała swoje spotkanie. Dla zespołu JBL oznaczało to jedno. W przyszłym sezonie nadal będą występować na parkietach drugoligowych. Tylko kibice życzyliby sobie, by częściej wygrywali, szczególnie na wyjazdach.

W niedzielnym meczu początek należał do gości. Szybko wyprowadzane kontry, dobra gra w ataku pozycyjnym, a na domiar od początku dobra gra w obronie sprawiły, że to JBL prowadził. Szybko jednak to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu. I to oni prowadzili po pierwszej kwarcie sześcioma punktami. Druga i trzecia odsłona spotkania to coraz większe kłopoty gości ze skutecznie kończonymi atakami. Mnożyły się straty, słabiej spisywali się jaworznianie w ataku, czego efektem było zdobycie tego popołudnia ledwie 77 punktów. Co prawda trzecia odsłona meczu to wygrana JBL-u 19:16, i zmniejszenie strat do dwóch punktów, ale szczęście nie zamierzało pomagać gościom. W ostatniej kwarcie kontuzji nabawił się Marcin Zalewski, i grając głównie juniorami zespół z Jaworzna wyraźnie przegrał tę kwartę 23:15.

Na szczęście Mickiewicz Katowice doznał druzgocącej porażki, i na trzy kolejki przed końcem sezonu jaworznianie mogą być spokojni o ligowy byt.

Teraz trener Lichtański chce się skoncentrować na centralnych rozgrywkach juniorskich.

Piotrcovia Piotrków - MCKiS JBL Jaworzno 87:77.