Nie popisali się i przegrali z koszulami

(JADA)
Jaworzniccy koszykarze (białe koszulki) w spotkaniu z rywalem z Żor. Fot. Jarosław Adamski
Trzy wygrane, dwie przegrane, taki jest bilans spotkań MCKiS AND BUD Jaworzno w ostatnim czasie. Niestety mecz z ostatnim zespołem drugoligowych parkietów Hawajskimi Koszulami nie poprawił bilansu jaworznickich ...

Trzy wygrane, dwie przegrane, taki jest bilans spotkań MCKiS AND BUD Jaworzno w ostatnim czasie. Niestety mecz z ostatnim zespołem drugoligowych parkietów Hawajskimi Koszulami nie poprawił bilansu jaworznickich koszykarzy.

Rywale nie dość, że musieli grać na wyjeździe to na dodatek nie mogą pochwalić się imponującymi wynikami z parkietów drugoligowych. Inaczej jaworznianie, który w ostatnich tygodniach prezentowali się z bardzo dobrej strony. Zespół Marcina Lichtańskiego świetnie spisywał się w obronie, tracą niewiele ponad 60 punktów na mecz. Tym razem było inaczej.

Już pierwsza kwarta pokazała, że to nie będzie łatwe spotkanie. Rywale z Żor grali spokojnie na obwodzie i rozsądnie pod samym koszem. Jaworznianie z kolei grając "na stojąco" już w pierwszej kwarcie stracili 24 punkty, sami zdobywając ledwie 14. Co prawda pobudzeni do gry ostrą reprymendą trenera miejscowi w drugiej kwarcie pokazali, że potrafią grać w kosza. I na przerwę schodzili przy wyniku 39:37, to już w drugiej połowie na boisku grała tylko jedna ekipa. Przeciwnika. Trzecia kwarta była dramatyczna w wykonaniu miejscowych. Rywale rzucili 34 punkty! Jaworznianie ledwie 5! Takiej kwarty nikt się nie spodziewał. Gospodarze pudłowali w najprostszych sytuacjach. Jakby na złość sobie i innym postanowili udowodnić, że potrafią przegrywać.

Ostatnia kwarta dopełniła tylko czarnego obrazu meczu z Hawajskimi Koszulami. Przegrywając 17:27 i w całym spotkaniu 61:98 zamiast pewnych punktów zasłużyli sobie na porządną burę w szatni. W efekcie przegranego spotkania miejscowi spadli w tabeli. Ich rywale z ostatniej stali się przedostatnią drużyną tabeli drugiej ligi. W kolejnym meczu MCKiS AND BUD będzie walczyć o punkty Cracovią Kraków, na boisku rywala.

MCKiS AND BUD Jaworzno - Hawajskie Koszule Żory 61:98 (14:24, 25:13, 5:34, 17:27).