Myszków. Bieg Pięciu Stawów im. Zbigniewa Burdy 2022. Zobacz ZDJĘCIA

Janusz Strzelczyk
SPORT w Myszkowie. W niedzielę 5 czerwca, odbył się 42. Międzynarodowy Bieg Pięciu Stawów im. Zbigniewa Burdy. Na starcie biegu głównego stanęło 140 zawodniczek i zawodników. Drugie tyle startowało w biegach dzieci i młodzieży.

Organizatorem zawodów był, jak co roku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie. Trasa biegu, jak sama nazwa zawodów wskazuje, wiedzie wokół stawów.

Na starcie biegu głównego, w tym dla nordic walking, na dystansie 10 kilometrów, stanęło 140 zawodników i zawodniczek, także z Czech i Ukrainy. Poza biegiem głównym rywalizowali przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych i ponad podstawowych na różnych dystansach dystansach od 100 m do 1,5 kilometra.

W biegu mężczyzn zwyciężył Rafał Formicki z Budowlanych Częstochowa, z czasem 34,30 min.

- Startuję w Myszkowie kolejny - mówi Rafał Formicki. - Trasa jest bardzo ciekawa.Teren był miejscami podmokły, ale to mi nie przeszkadzało. Uciążliwy był upał.

Wśród kobiet najlepsza była Tamara Koczur z Myszkowa z czasem 45 min.

- Udana impreza- powiedziała na mecie. -Chociaż dzisiaj było ciężko, bo jest gorąco.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, najlepsi nagrody rzeczowe.