MCKiS JBL Jaworzno nadal bez formy

(jada)
W sobotę koszykarze MCKiS JBL Jaworzno w dwunastej kolejce drugiej ligi podejmowali sąsiadów z tabeli ekipę Basket Kraków. Spotkanie, choć wyrównane i z wieloma zwrotami akcji nie mogło przypaść do gustu publiczności.

W sobotę koszykarze MCKiS JBL Jaworzno w dwunastej kolejce drugiej ligi podejmowali sąsiadów z tabeli ekipę Basket Kraków. Spotkanie, choć wyrównane i z wieloma zwrotami akcji nie mogło przypaść do gustu publiczności. Stało bowiem na niskim poziomie. MCKiS JBL Jaworzno pierwszą kwartę meczu przegrało 21:25. Gra miejscowych była dość chaotyczna i nerwowa. Do tego poziomu dostroili się koszykarze z Krakowa. Prezentujący nierówną formę tego dnia. Kolejna kwarta pozwoliła jaworznianom na uzyskanie kilkupunktowej przewagi. Cóż z tego, skoro słabsza gra w obronie w trzeciej kwarcie sprawiła, że rywale odrobili niemal wszystkie straty. Nie pomagały zmiany dokonywane przez Mariusza Lichtarskiego, trenera MCKiS. Jedyną jasną postacią w ekipie z Jaworzna był Grzegorz Remin, zdobywca 21 punktów w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie zawodnik z Jaworzna nabawił się kontuzji.

Ostatnia kwarta - na szczęście dla miejscowych - należała już do nich. Rywale MCKiS myślą już raczej o spadku do trzeciej ligi. Jaworzno choć wciąż jeszcze ma szansę się utrzymać nadal niebezpiecznie blisko jest strefy spadkowej.