Hawajskie Koszule - MCKiS AND BUD Jaworzno 61:73

(jada)
Koszykarze MCKiS AND BUD Jaworzno (białe koszulki) tylko na początku meczu mieli kłopoty z rywalem.
Miniona sobota obfitowała w zwycięstwa jaworznickich zespołów drugoligowych. Do tego dobrego wyniku swoje trzy grosze dołożyli koszykarze MCKiS AND BUD Jaworzno.

Zawodnicy trenera Marcina Lichtańskiego grali na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli - Hawajskimi Koszulami. I trudno było się spodziewać innego rezultatu niż zwycięstwo gości.

Mimo tych oczekiwań, początek spotkania rozpoczął się od bardzo skutecznej gry gospodarzy. Goście z Jaworzna nie tylko nie radzili sobie z szybkimi atakami Hawajskich Koszul, ale też z własną gra mieli wyraźne kłopoty. Słaba postawa pod tablicami, nieskuteczność, i nerwowa gra sprawiły, że jaworznianie przegrali pierwszą kwartę meczu 14:21.

Druga kwarta, po ostrej reprymendzie Marcina Lichtańskiego należała już do zawodników MCKiS AND BUD. Dobra gra zespołowa, szybkie kontrataki i w końcu poprawna gra pod obiema tablicami pozwoliła wygrać tę część meczu gościom 25:17. I na drugą połowę zawodnicy z Jaworzna schodzili prowadząc jednym punktem.

Druga połowa to całkowita dominacja gości. Szczególnie w trzeciej kwarcie zawodnicy Lichtańskiego pokazali się z dobrej strony. Od początku narzucając swój styl gry wygrali tę część meczu 17:8, szczególnie dobrze grając w obronie. Czwarta kwarta to kontrolowana gra przyjezdnych. I pewne zwycięstwo 17:15. W całym spotkaniu 73:61. Zwycięstwo jaworznian pozwoliło im na awans na 9. miejsce w tabeli drugoligowej.

W kolejnym meczu jaworznianie będą grać już u siebie, podejmując Cracovię Kraków. Mecz odbędzie się ósmego grudnia w Hali Widowiskowo - Sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 80, o godzinie 17.