Dwa bardzo udane mecze MCKiS AND-BUD Jaworzno

(jada)
Stabilna forma pozwoliła koszykarzom z Jaworzna (czarne stroje) na awans w tabeli.

Dwa mecze rozegrali jaworzniccy koszykarze w minionym tygodniu. Najpierw przyszło zawodnikom MCKiS AND - BUD Jaworzno walczyć z ekipą Wisły Kraków, by trzy dni później podejmować u siebie AZS Radom. Rosnąca forma w ostatnich tygodniach nie byłą przypadkiem. Jaworznianie oba mecze wygrali.

Drugoligowcy z Jaworzna w ostatnich tygodniach nie zawodzą. Jeśli przegrywali to tylko z faworytami do awansu. W pojedynkach ze średniakami, lub nawet potencjalnie nieco mocniejszymi rywalami trenowani przez Marcina Lichtańskiego zawodnicy poczynają sobie coraz pewniej.

Choć trzeba przyznać, że pojedynek w Krakowie (zaległy mecz) był bardzo wyrównany. Goście w pierwszej kwarcie wywalczyli sobie cztero punktową przewagę, którą starali się obronić do końca spotkania. I sztuka ta im się udała. Jaworznianie rozgrywający mecz w okrojonym, bo osłabionym o Goldammera i Urbańczyka składzie starali się grać kontrolowaną koszykówkę. Przede wszystkim obie ekipy myślały o obronie. I to widać, choćby po końcowym rezultacie.

Pierwsza kwarta to wygrana gości 22:18. W drugiej jaworznianie stracili tylko jeden punkt z niewielkiej przewagi. Po przegranej 10:11 na połowę meczu schodzili pry wyniku 29:32.

Trzecia kwarta to zdecydowane ataki Krakowian i… wygrana 14:11 gości. W czwartej kwarcie oba zespoły mocno zmęczone walką na tablicach łatwiej zdobywały punkty, czego efektem jest wynik 23:22 dla miejscowych. Jaworznianie mimo przegranej kwarty zeszli z parkietu jako zwycięzcy.

W pojedynku, który rozegrano w Jaworznie z AZS Radom tak wyrównanej walki kibice nie zobaczyli. Choć pierwszą kwartę wygrali właśnie goście 19:14. Ostra reprymenda trenera jaworznian sprawiła, że warunki gry zaczęli narzucać miejscowi. W drugiej kwarcie dość łatwo odrobili stratę i wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu. Kolejne kwarty tylko potwierdzały przewagę miejscowych koszykarzy. Nie tylko lepiej radzących sobie w ataku, ale przede wszystkim na własnej desce. Wystarczy powiedzieć, że w całym meczu jaworznianie stracili tylko 58 punktów, zdobywając 82!

To kolejny mecz, kiedy miejscowi bardo dobrze bronią. W spotkaniu z Wisłą MCKiS AND - BUD Jaworzno stracił przecież tylko 63 punkty. Teraz jaworznian czeka wyjazdowy pojedynek z AZS Katowice. Rywal zajmuje miejsce tuż tuz za dwoma liderami tabeli, ciągle mając realne szanse na awans z drugiej ligi. Jaworznian czeka więc ciężki mecz.