Trwa walka taksówkarzy z Uberem. W poniedziałek, w największych miastach w Polsce taksówkarze blokowali ulice i przekazali władzom swoje postulaty. Po której stronie barykady stajesz? A może wcale z nich nie korzystasz i cały ten spór jest Ci absolutnie obojętny? Oddaj głos w naszej sondzie. Powyżej w galerii prezentujemy najlepsze MEMY o taksówkarzach i Uberze.

Na ulicach Katowic zapytaliśmy mieszkańców i nie tylko, czy korzystają z taksówek lub Ubera. Wszystko za sprawą ogólnopolskiego protestu taksówkarzy przeciwko nielegalnym przewoźnikom.- Protestujemy przeciwko nielegalnym przewoźnikom udającym taksówki bez wymaganych uprawnień - mówi Dawid Wanke, prezes Taxi Kopernik w Zabrzu, którego korporacja włączyła się do protestu. - To protest przeciwko szarej strefie i nieuczciwej konkurencji. W całym województwie do protestu przyłączyły się duże korporacje taksówkarskie - dodaje Dawid Wanke.

W poniedziałek, 5 czerwca taksówkarze z Warszawy o godz. 7.00 wyjechali z 6 miejsc w mieście. Blokowali stolicę, by na końcu wręczyć postulaty premier Beacie Szydło. Tego dnia w Katowicach taką samą petycję otrzymał Jarosław Wieczorek - wojewoda śląski. Taksówkarze zapowiadają, że jeżeli strajk w Warszawie nie przyniesie efektów, to po wakacjach do stolicy pojadą kierowcy różnych korporacji z całego kraju.

Od 1 czerwca na Śląsku największe korporacje taksówkarskie w geście solidarności z protestującymi zamontowali na dachach swoich samochodów biało-czerwone chorągiewki.

Wiadomości

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Witek (gość) (ss)

Powinieneś sprecyzować swoją wypowiedź: milicyjni kapusie to taxi miasto, którzy mają poparcie urzedu i zdzierają z klientów ile się da.

Klientka (gość)

Popieram działalność Ubera w Polsce. Może i taksówkarze czują się pokrzywdzeni, dlatego, że stracili klientów, jednakże pojawienie się na rynku konkurencji wymusza na nich większą dbałość o swoje usługi. Klienci nie muszą się teraz prosić o to, żeby ktoś ich przewiózł - to przewoźnicy muszą starać się o klientów.

stoptaxi (gość)

i bardo dobrze !! monopoliści się znaleźli. A blokujcie, powinni wam takie mandaty dowalić z punktami żebyście sie zesr....... cwaniaki

Mkr (gość)

Złotówy same sobie winne niską jakością usług, kombinowaniem, oszukiwanie. Uber jest lepszy bo przejrzysty po stronie klienta

Ktoś (gość)

Uber jest tańszy i dlatego wolę ich od Taxi. Do tego protesty taxi doprowadziły do tego że zrobili darmowa reklamę Uberowi. Poza tym większość taxi jeździ po mieście w taki sposób ze blokuje ruch, jeżdżą specjalnie okrężnymi drogami aby sobie tylko nabić dodatkowy chajs.
Większość taxi to stare samochody ktore mają po 500tys przebiegu i słychać w nich zawieszenie tak że się człowiek zastanawia jak przechodzą przegląd techniczny.
W Uberze auta nie mogą być starsze niż 10 lat do tego są uczciwsi i prowadzą naprawdę najkrótsza drogą, dodatkowo każdemu kierowcy zależy żebyś czuł się u niego najlepiej bo na samym końcu drogi w aplikacji go oceniasz...
Zwykłe taxi ma to gdzieś i jak z nimi rozmawiasz to czujesz się jakby wrócił czas PRL do Polski.

Miniusia (gość)

Wybieram Ubera. Dla tych co jeszcze nie próbowali jazdy Uberem jest 15zł do wykorzystania na start. Podaj kod "uberminiusia" przy rejestracji albo już w aplikacji Uber na telefonie (zakładka Płatności). Za przejazd do 15zł nie płacisz nic, a jeśli przekroczysz tę kwotę płacisz jedynie nadwyżkę - warto spróbować i samemu się przekonać co lepsze ;)

Marcib (gość)

I bardzo dobrze.Trzeba robić tym cwaniakom z postoju konkurencje,a jeśli im nie pasuje,bo wielu z nich to emeryci lub policjanci,którzy sobie dorabiają po służbie,to nich sobie wreszcie wybiorą źródło dochodu,a i wtedy ZUS na tym zyska i cały zasrany budżet.

ela (gość)

Uber bo taniej.
Taksówkarze wolą na postojach spać, plotkować, grać w karty a ceny nie obniżą.
Uber : Katowice -Będzin Grodziec 45 zł nocą.
TAXI Będzin -Grodziec do Będzin Syberka wieczorem 35 zł.
Wybieram taniej.