Już w najbliższą sobotę nad zalewem Mitręga w Łazach odbędzie się Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci wiek na start". Początek o godzinie 10.

W sobotę, 27 maja, nad zalewem Mitręga w Łazach odbędzie się Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci wiek na start".

Od godziny 7 do 9 odbywać będzie się rejestracja drużyn do poszczególnych konkurencji. Na godzinę 10 zaplanowano oficjalne otwarcie zawodów, podczas którego nie zabraknie tradycyjnego przemarszu wszystkich uczestników.

O godzinie 11 rozpocznie się sportowa rywalizacja. Część seniorów pozostanie nad zalewem Mitręga. Rozegrane zostaną tam takie konkurencje jak: kajakarstwo, strzelectwo oraz łucznictwo. W Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym Krępa rywalizować będą zawodnicy kolarstwa przełajowego. W Parku Wodnym Jura odbędą się zawody pływackie.

Na stadionie Łazowianki królować będą boule oraz lekkoatletyka. W Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach seniorzy zagrają w szachy oraz brydża.

Od godziny 13 nad zalewem Mitręga odbywać będą się imprezy towarzyszące. Wśród nich będą występy zespołów artystycznych UTW, masaże dla seniorów oraz debata z liderami UTW i Organizacji Senioralnych.

Senioriada to niewątpliwie jedna z największych imprez w całym powiecie zawierciańskim. Co roku bierze w niej udział kilkaset osób z całego kraju. Senioriada zostanie zorganizowana już po raz dziewiąty i cieszy się niesłabnącą popularnością. Rok temu w Łazach pojawiło się na niej ponad 900 seniorów z 27 organizacji z całej Polski. Warto dodać, że Łaz przyjeżdżają również grupy seniorów spoza granic naszego kraju. Niewykluczone, że w tym roku pobity zostanie kolejny rekord frekwencji.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!