Od dziś mieszkańcy czternastu miast Śląska i Zagłębia mogą korzystać z samochodów na minuty – poinformowali przedstawiciele Traficar. Flota Traficara na Śląsku w Zagłębiu liczy 300 pojazdów marki renault clio. Ceny za korzystanie z systemu są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie usługa już działa. Jakie konkretnie?

Usługa Traficara jest dostępna w miastach Śląska i Zagłębia. Są to Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mikołów, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tychy i Zabrze, a dodatkowo również lotnisko w Pyrzowicach.

- Strefa dostępności pojazdów została zaprojektowana w oparciu o analizę najpopularniejszych tras w regionie. W zależności od zapotrzebowania użytkowników zasięg strefy będzie odpowiednio modyfikowany – wyjaśniają przedstawiciele Traficar.

Flota Traficara na Śląsku w Zagłębiu liczy 300 pojazdów marki Renault Clio.

- Od startu Traficara ważnym punktem w rozwoju usługi było dotarcie na Śląsk. To bardzo wymagający obszar z uwagi na duże rozproszenie regionu, dlatego z dużą starannością zaplanowaliśmy tutaj naszą obecność. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Śląska i Zagłębia docenią wygodę korzystania z samochodów na minuty. Cieszymy się, że jako pierwsi możemy zapewnić im ku temu okazję – mówi Piotr Groński, prezes w firmie Traficar.

Samochody na minuty. Ile to kosztuje?


Ile kosztuje auto Traficar na minuty? Ceny za korzystanie z systemu są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie usługa już działa. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

- Podobnie jak w Krakowie Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście, Traficar działa w oparciu o otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy – wyjaśniają przedstawiciele firmy.

Jak dodają w przypadku Śląska i Zagłębia pojawia się również możliwość przemieszczania się między miastami w ramach standardowej taryfy, tj. bez ponoszenia dodatkowych opłat. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera usługi – PKN Orlen. Na Śląsku i w Zagłębiu jest to 10 stacji

Moto

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Remo (gość)

Co jak co ale pomysł całkiem trafny, tylko nie rozumiem dlaczego ceny sa takie wysokie. Kumpel ostatnio wypozyczyl rextona.

Magda z Będzina (gość)

Super opcja, nie powiem, ale skąd ta cena ? za drogo....oszaleli, dam tyle za ok godzinę jazdy lub godzinę, a nie raptem ok pół godziny ?

mk (gość)

Jakim cudem uber mnie okrada przewożąc w dużo lepszych warunkach i po niższej cenie niż taxi bo nie rozumiem. No chyba że to ja okradam państwo jeżdżąc uberem, w takim razie jestem z siebie dumny, chociaż raz ja ich a nie oni mnie.

drogo (gość)

Około 40zł za przejechanie raptem 30km w czasie 30 minut. Już to widzę jak ludzie się na to rzucą. :)

n (gość)

na pewno lepsza opcja niż uber i wspieranie nielegalnych przewozow i okradanie państwa i nas wszystkich !!! ale zobaczymy czy interes wypali :)