Padający śnieg i wiatr uniemożliwiły rozegranie w fińskim Kuusamo kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Decyzja, kiedy się odbędą, ma zapaść w sobotę rano.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Udało się jednak przeprowadzić dwa treningi, choć ze sporymi problemami. Najlepiej wypadli w nich Japończyk Daiki Ito i Słoweniec Jure Sinkovec.

Polecamy: Wszystko o sportach zimowych w regionie!

W pierwszej serii treningowej Ito uzyskał 136 metrów. Aż 141 metrów skoczył Piotr Żyła, ale dało mu to trzecie miejsce. Kamil Stoch z wynikiem 118,5 metra został sklasyfikowany na 12. pozycji.

W drugiej serii najlepszy rezultat uzyskał Sinkovec za skok na odległość 135 metrów. Rewelacyjny Żyła tym razem był dopiero 47., lądując na 82. metrze. Stoch zrezygnował z próby.

W Kuusamo ma wystąpić siedmiu reprezentantów Polski: Stoch, Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Stefan Hula. Ten pierwszy - jako dziesiąty zawodnik poprzedniej edycji PŚ - ma zapewniony udział w konkursie. Pozostali muszą startować w kwalifikacjach.

W sobotę skoczkowie będą rywalizowali w konkursie drużynowym, a w niedzielę - w indywidualnym.

* CZYTAJ KONIECZNIE:

NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!