Puchar Polski Ju Jitsu w Krakowie. Roan Fight Club Mysłowice i Satori Jaworzno z medalami ZDJĘCIA

KJ
Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno przywiózł do domu 11 medali
Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno przywiózł do domu 11 medali Łukasz Proksa
Zawodnicy z Mysłowic i Jaworzna ćwiczący judo i ju jitsu wyjechali do Krakowa, by zmierzyć się z rywalami. Trwał tam II Puchar Polski w ju jitsu w Krakowie. Młodzi zawodnicy wrócili do domu z medalami.

Zawody o Puchar Polski Ju Jitsu odbyły się 13 kwietnia w Hali Stulecia Cracovii. Zjechało się tam kilkaset zawodników z wielu miast Polski, w tym z Jaworzna i Mysłowic.

Mysłowice Roan Fight Club

Mysłowice reprezentowało 27 zawodników, którzy walczyli w trzech kategoriach ju jitsu: Fighting, Ne Waza i No Gi.
Mysłowiczanie mogą pochwalić się aż 36 medalami. Jednocześnie w ogólnej klasyfikacji zajęli drugie miejsce drużynowe. Wojownicy zdobyli 16 złotych medali, 12 srebrnych i 8 brązowych.

Fighting:

Złote medale zdobyli: Monika Helak, Oskar Sikora, Daniel Wróbel, Patryk Kostrzewa, Bartosz Rydel, Damian Kostrzewa, Igor Kukwa, Iwo Filus, Mikołaja Zipper, Igor Guzy oraz Judyta Filus.

Srebrne medale wywalczyli: Monika Helak, Sebastian Nojman, Wiktoria Kimel, Kamila Janota, Kuba Pacwa, Bartłomiej Drozd i Kamil Jasiński.

Brąz otrzymali: Denis Gawlik, Ryan Gawlik, Olivier Langner, Lena Baranowska i Adrianna Zipper

Ne waza:

Złoto zdobyli: Igor Guzy, Kuba Pacwa i Patryk Dańkowski

Srebro wywalczyli: Patryk Kostrzewa, Damian Kostrzewa, Kamil Jasiński i Wiktoria Kimel

Brązowe medali otrzymali: Judyta Filus, Adrianna Zipper oraz Monika Helak.

No Gi:

Złote medale zdobyli Patryk Dańkowski oraz Igor Guzy. Srebro wywalczyła Wiktoria Kimel.

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno

Na zawodach pojawili się również reprezentanci Jaworzna, którzy trenują pod okiem Łukasza Proksy. Jaworznianie wywalczyli siedem złotych medali, trzy srebrne oraz jeden brązowy medal.

W grupie wiekowej U21 w kategorii -69 kg zwyciężył Arkadiusz Małek. Srebro wywalczył natomiast Kacper Sroka w kategorii +94 kg. W klasie juniorów również nie brakowało zwycięzców. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej U18 zdobyła Aleksandra Masternak (kat. -48 kg).

Wśród juniorów młodszych (U 15) jaworznianie również mogą poszczycić się zwycięzcami. Złote medale zdobyli: Hanna Kałuża (kat. -52 kg) oraz Paweł Kozakiewicz (kat. -50 kg). Srebro wywalczyli Patryk Matusik (kat. -60 kg) i Martyna Chudoba (kat. -44 kg). Brązowy medal zdobyli Aleksander Olszówka (kat. -41 kg). Natomiast za podium wśród juniorów młodszych znalazł się Szymon Łąka (kat. -41 kg).

Nagrodzeni zostali również uczniowie klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo: Adela Niciarz (kat. -44 kg), Dawid Machna (kat. -46 kg) i Szymon Kałuża (kat. -30 kg). Jeden z uczestników – Patryk Chudoba, został niestety zdyskwalifikowany za używanie niedozwolonych technik.

Czwórka sportowców z Jaworzna trafiło do Kadry Polskiej i będzie reprezentować nasz kraj w Pucharze Europy U14 w ju jitsu. Są nimi: Hanna Kałuża, Patryk Matusik, Paweł Kozakiewicz oraz Aleksander Olszówka. Zawody mają odbyć się w dniach 11-12 maja w Holandii.

Trener Łukasz Proksa zaprasza na treningi, które odbywają się w Dojo przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji można uzyskać np. pod telefonem 502 138 185.