PKM Jaworzno. Działa portal "kiedyprzyjedzie.pl?"

PKM Jaworzno. Tak działa portal "kiedyprzyjedzie.pl?"

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Śpieszysz się do pracy. Autobus, który Cię do niej zawiezie, ma odjechać, zgodnie z rozkładem jazdy, za 6 minut. Nie wiesz, czy zdążysz na czas na przystanek, bo bardzo późno wyszedłeś z domu. Ale biegniesz z nadzieją, że kierowca utknął gdzieś w korku i przyjedzie spóźniony... A gdybyś jeszcze w domu mógł sprawdzić, ile tak naprawdę masz jeszcze czasu do odjazdu autobusu? W PKM Jaworzno to możliwe.

PKM Jaworzno. Działa portal "kiedyprzyjedzie.pl?"

Mieszkańcy Jaworzna, jako pierwsi w województwie śląskim, mogą poznać faktyczny czas odjazdu autobusów PKM Jaworzno, nie będąc nawet na przystanku, gdzie znajdują się elektroniczne tablice z systemem informacji pasażerskiej. Wystarczy, że wyślą SMS na specjalny numer PKM Jaworzno. Za chwilę otrzymają informację, czy kurs, którym chcą jechać jest spóźniony czy nie.

- Z przyjemnością informujemy, że system dynamicznej informacji pasażerskiej PKM Jaworzno działający w oparciu o serwis internetowy kiedyprzyjedzie.pl został udostępniony naszym pasażerom już w miniony piątek - mówi Tomasz Wilgos, rzecznik prasowy PKM Jaworzno. - Z jego pomocą w każdej chwili można sprawdzić, kiedy przyjedzie autobus PKM Jaworzno i ile jeszcze czasu mamy do odjazdu danego kursu - dodaje.

System działa na dwa sposoby, przez komórkę i przez internet.Biegnący na autobus PKM Jaworzno pasażerowie mogą wysłać SMS o treści:

JAW. (na przykład: JAW.519) na numer 664 070 971. Koszt takiego esemesa jest zgodny z taryfą operatora sieci GSM. Numery przystanków znajdują się na tabliczkach przystankowych z rozkładem jazdy.

Drugi sposób:

sprawdzenie odjazdów autobusów PKM Jaworzno przez internet. Pasażerowie mogą odwiedzić stronę internetową jaworzno.kiedyprzyjedzie.pl. Zyskują wtedy dostęp do listy autobusów, które w najbliższym czasie odjadą z danego miejsca.

W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też wskazać go, korzystając z mapy. Godziny odjazdów są dostępne po wciśnięciu przycisku "pokaż odjazdy". Ikonka autobusu widniejąca w kolumnie "odjazd" oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową (np. dowiemy się, że autobus linii 370 odjedzie za 3 minuty, a autobus linii J pojawi się za 10 minut).

W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć planowy rozkład jazdy PKM Jaworzno.

- Wkrótce udostępniona zostanie również bezpłatna aplikacja ułatwiająca korzystanie z serwisu internetowego na telefonach komórkowych - dodaje Tomasz Wilgos z PKM Jaworzno.

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

bety (gość)

Jaworzno wioska cudów. Znou cała Polska się z nas śmieje. Najpierw była gdzie jest kupa, teraz kiedy przyjedzie.pl. Nie mają na co wydać 330 tysięcy, z pożytkiem można było kupić nowe autobusy, nowe tablice np. na przystanku Urząd Miejski nie ma tablic, z tego przystaboi korzysta dużo osób. Nie mówię, już, że można było stworzyć nowe miejsca pracy , wyremontować nowy płac zabaw itp.

joki (gość)

A przyjedzie wogole???? Często zdarza sie, ze autobus nieo przyjezdza i tu jest problem. O tym nikt nie nas - pasażerów nie informuje. Podobnie z ekranami na przystankach. Patrzysz autobus przyjedzie niby za 5 min, kolejny raz zerkasz WIDMO! Nie ma go! Zadnych inforamcji. No i nie mowiac juz o saunach parowych w autobusach - w dodatku bez mozliwosci wpuszczenia powietrza.

Stefan C. (gość)

Wygląda na to, że PKM Jaworzno przodownikiem we wszelakich nowinkach! Brawo!
A serwis - bardzo fajny i przydatny.