. .

. (© K_kapica_afk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Złe wiadomości płyną od analityków rynku paliw. Kierowców czekają podwyżki cen benzyny, oleju napędowego i gazu, które prawdopodobnie potrwają aż do majówki.

W ostatnim tygodniu benzyna podrożała o 6 groszy na litrze, 98-oktanowa o 9 groszy, olej napędowy o 6 groszy. Średnie ceny paliw w Polsce kształtowały się następująco: 4,82 zł za litr E95, 5,12 zł za E98 i 4,73 zł za olej napędowy.

Podkreślmy, że mówimy o cenie średniej w całym kraju. Ceny na poszczególnych stacjach mogą się różnić. Na niektórych stacjach benzyna Pb95 już może kosztować niemal 5 zł/l.

Analitycy rynku paliw nie mają dobrych wieści dla kierowców. - Najbliższe dni nie będą tańsze, podwyżki mogą potrwać do długiego majowego weekendu – przypuszcza dr Jakub Bogucki z portalu e-petrol.pl. Dodaje też, że obecne ceny paliw związane są z ceną ropy. Wysoka cena ma zaś związek z zaangażowaniem się zachodu w syryjski konflikt, a także groźba sankcji wobec irańskiego eksportu ropy naftowej.


Moto

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

adolf hejter (gość)

Na każdym kroku widać że jesteście proniemiecką stroną informacyjną manipulujecie i podjudzacie szwabskie sługusy jesteście ekskrementem dziennikarskim