W niedzielę, 10 czerwca, w Myszkowie odbył się XXXIX Międzynarodowy Bieg Pięciu Stawów im. Zbigniewa Burdy.

Na starcie biegu głównego, na dystansie 10 kilometrów, stanęło 164 zawodników i zawodniczek, w tym reprezentacji zaprzyjaźnionego z Myszkowem czeskiego miasta Koprzywnica. Na tym samy dystansie rywalizowano także w nordick walking. Przed biegiem głównym rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i ponad podstawowych na różnych dystansach dystansach od 100 m do 1.5 kilometra.
W biegu głównym zwyciężył Zbigniew Kalinowski z kluby JKL Jaworzno, mieszkaniec Częstochowy. Drugi na metę przybiegł myszkowianin Piotr Magiera, a trzeci Zbigniew Błaszczyk z Częstochowy. Wśród kobiet najlepsza była Ewa Brych - Pająk, z JKL Jaworzno, częstochowianka. Z reprezentantów Koprzywnicy najlepszy był Jakub Ambros.

Zbigniew Kalinowski uzyskał znakomity czas - 34 minuy.

- Czas nie jest tutaj najważniejszy - mówi Zbigniew Kaliniwski. - Bieg był trudny. Jest parno, trasa piaszczysta. W sobotę biegałem w zawodach w Lublińcu, więc jeszcze czułem tamten bieg w nogach.

Również Piotr Magiera potwierdza, że trasa była trudna. Również on dzień wcześniej brał udział w innych zawodach.

- Bardzo lubię starować w Myszkowie - mówi Ewa Brych - Pają. Wygrywałam tutaj wcześniej już trzy razy.

Zawody zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie odbyły się w centrum rekreacyjno-sportowym Dotyk Jury.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!