Mycie zębów po każdym posiłku, picie wody mineralnej to dwie akcje w Przedszkolu Miejskim nr 15

Mycie zębów po każdym posiłku, picie wody mineralnej to dwie akcje w Przedszkolu Miejskim nr 15 (© Anna Zielonka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Uczniowie i przedszkolaki zdobywają pozytywne nawyki, związane m.in. z piciem wody i zdrowym odżywianiem się.

Zamiast chipsów pożywne owoce, a w zastępstwie napojów zwykła woda mineralna. Oprócz tego dużo ruchu, a po każdym posiłku mycie zębów. W taki sposób nauczyciele jaworznickich szkół i przedszkoli zachęcają najmłodszych mieszkańców Jaworzna do zdrowego trybu życia.

Polecamy: Central Park w Jaworznie. Dobry pomysł czy marnotrawstwo pieniędzy?

W Szkole Podstawowej nr 1 w centrum Jaworzna trwają dwie akcje - "Owoce w szkole" i "Szklanka mleka". Pierwsza z nich jest skierowana do dzieci z klas 1-3.
- Uczniowie dostają owoce i warzywa trzy razy w tygodniu. Szczególnym powodzeniem cieszą się marchewki pocięte w talarki, które przypominają chipsy - tłumaczy Dorota Dziadur, wicedyrektorka szkoły. Z kolei akcja "Szklanka mleka" polega na dostarczaniu uczniom kartoników z mlekiem spożywanym w ramach drugiego śniadania - dodaje. Szkoła uczestniczy również w akcji pod nazwą "Trzymaj Formę" oraz akcji mającej na celu walkę z nadwagą u dzieci.

- Z inicjatywy rodziców uczniowie są też przyzwyczajani do nawyku picia wody mineralnej niegazowanej, która jest im dostarczana do klasy - mówi wicedyrektorka.
Nawyk codziennego picia wody mineralnej wdrażany jest również w Przedszkolu Miejskim nr 15 na osiedlu Azot. Placówka bierze bowiem udział w akcji pt. "Mamo, tato, wolę wodę!".

PLEBISCYT: GŁOSUJ na najładniejszy pomnik w Jaworznie!

- Dzieci codziennie dostawały buteleczkę wody mineralnej i w ciągu dnia miały za zadanie wypić ją w całości. Zdarzały się przypadki, że niektóre piły nawet po trzy butelki. Teraz same przynoszą wodę do przedszkola - mówi Anna Malec, nauczycielka grupy "Pszczółki". Dzieci uczą się też ją oszczędzać.

- Teraz starszaki biorą też udział w innej akcji. Chodzi o mycie zębów po śniadaniu i obiedzie. Niektóre z nich myją ząbki też po podwieczorku. Widać, że akcja im się podoba - dodaje nauczycielka.


Katastrofa samolotu Cirrus w Pyrzowicach. NAJNOWSZE USTALENIA, NIEZNANE FAKTY, RELACJE ŚWIADKÓW
TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE


Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anhela (gość)

BRAWO! BRAWO! Może włąsnie takie crispy tez powinni im dawac, bo kiedys sama probowała i to jest moc witamin w fajnej formie

MIquela (gość)

bardzo pięknie. dzieci powinny jesc zdrowo. ja podaje mojej małej crispy chrupsy od Pauli. Wcina i sie ciagle pyta "mama a to sa owocki?" i nie dowierza,ze tak jej smakuja:) dzieci trzeba podejsc i zaskoczyc pozytywnie