Wędkarze w Jaworznie. Zawody wędkarskie nad zalewem Grajdołek [ZDJĘCIA]

Anna Zielonka
Miłośnicy wędkowania, prawie 30 panów i jedna pani, zasiedli z wędkami nad zalewem Grajdołek, by wyciągnąć z wody jak najwięcej ryb. Rywalizowali drużynowo. Wśród zdobyczy znalazły się płotki, karasie, sumy. Pogoda dopisała, mimo że wiał silny wiatr.

- Sezon trwa w najlepsze, a my, jako koło, mamy w planach kolejne zawody - wyjaśnia Józef Sojka, prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 94 Jeleń w Jaworznie, które ma swoją siedzibę właśnie nad Grajdołkiem. - Najbliższe to mistrzostwa dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się właśnie w sobotę 1 czerwca. Później zorganizujemy kolejne zawody, dla dorosłych - dodaje.

Co roku koło organizuje też wakacyjną szkółkę wędkarską dla dzieci.

Ale wróćmy do sobotnich zawodów. Gdy obchodziliśmy Grajdołek z aparatem, wędkarze zwierzali się nam, że ryby nie biorą najlepiej. Udało się jednak wybrać najlepszych.

Pierwsze miejsce zdobyło Koło PZW NR 19 Jaworzno Miasto. Na drugiej pozycji znalazła się drużyna z Koła PZW NR 94 Jeleń. Trzecie miejsce zajęło Koło PZW NR 106 Dąbrowa Narodowa. Za podium stanęły trzy inne drużyny, w kolejności Koło PZW NR 57 Szczakowa Miasto, Koło PZW NR 58 Szczakowa Kolejarz i Stowarzyszenie "Tarka".

Kilka tygodni wcześniej, bowiem 5 maja, nad Grajdołkiem odbyły się zawody wędkarskie o Tytuł Mistrza Koła nr 94 Jeleń w kategoriach: juniorzy, młodzież, kadeci, kobiety oraz seniorzy.

W juniorach pierwsze miejsce zajął Mateusz Śliwiński. Wśród młodzieży pierwsze miejsce przypadło Mateuszowi Słowiak. Najlepszym kadetem okazał się Dawid Banasik. Wśród kobiet zwyciężyła Maria Sojka, a najlepszym seniorem został Grzegorz Fudała.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie