Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ewa Swoboda wywalczyła złoto i srebro na zawodach w Baku!

Katarzyna Śleziona
Ewa Swoboda, nasza utalentowana 17-letnia sprinterka z Żor, wywalczyła złoto i srebro na zawodach w Baku i tym samym zakwalifikowała się na II Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Chinach. Złoto zdobyła w biegu na 100 metrów: 11,63 (+0,1 m/s), a srebrny krążek w biegu na 200 metrów: 23,88 (-1,0 m/s). Dzisiaj nasza Ewa to najszybciej biegająca biała kadetka na świecie! FOTO: Facebook UKS Czwórka Żory

Ewa Swoboda wywalczyła złoto i srebro na zawodach w Baku! To najszybsza juniorka młodsza w Europie

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

Ewa Swoboda, nasza znakomita sprinterka reprezentująca barwy Uczniowskiego Klubu Sportowego Czwórka Żory, zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży do lat 18, które odbędą się w Nankin w Chinach w dniach od 16 do 26 sierpnia tego roku. Prawo startu w olimpiadzie nasza Ewa wywalczyła sobie podczas ostatnich zawodów w Baku, stolicy Azerbejdżanu, które były eliminacją do igrzysk. W Baku nasza Ewa startowała jako jedyna Polska sprinterka na dystansach 100 i 200 metrów, i w obu konkurencjach zdobyła medale!

Najcenniejszy kruszec Ewa Swoboda wywalczyła w biegu na 100 metrów: 11,63 (+0,1 m/s), a srebrny krążek w biegu na 200 metrów: 23,88 (-1,0 m/s). Już w eliminacjach biegu na 100 metrów nasza Ewa pokazała klasę. Wygrała je z wynikiem 11,63 sekund, tym samym wypełniając minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na lipcowe mistrzostwa świata juniorów w Eugene. W finale żorzanka zostawiła rywali daleko w tyle. W pięknym stylu jako pierwsza wbiegała na metę z czasem 11.66 (+0.1 m/s). Następnie do złota zawodniczka Czwórki Żory dołożyła jeszcze srebrny medal na 200 metrów, uzyskując czas 23.88 s.

Wyniki Ewy z zawodów z Baku plasują ją w czołówce na listach światowych: Rezultat z dystansu 100 metrów (11,63 s) daje Ewie w tym roku dziewiąte miejsce na listach światowych, a z dystansu 200 metrów (23,88 sekund) - trzynaste miejsce. Oba wyniki plasują też naszą Ewe na pierwszych miejscach na listach OPEN w Polsce.

Ewa Swoboda od 4 lat zalicza znakomite starty sprinterskie na arenach sportowych w kraju i poza granicami Polski. Od czterech lat jest najszybszą sprinterką w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Tylko w 2013 roku czterokrotnie ustanawiała rekord Polski juniorek młodszych w biegu na 100 m, śrubując go do fenomenalnego wyniku 11,54 s (tym samym wygrała OOM w Łodzi).

Na Mistrzostwach Świata juniorów młodszych w Doniecku zajęła IV miejsce w biegu na 100 m – gdzie była najszybszą Europejką - z rezultatem 11,61 (-0,8 m/s). Nasza Ewa w 2013 roku była najszybszą juniorką w Polsce, co udowodniła zdobywając 3 złote medale Mistrzostw Polski (halowych i letnich).