Stowarzyszenie Exanimo organizują dla rodziców zajęcia „ZROZUMIEĆ, ZAAKCEPTOWAĆ I POMÓC DZIECKU Z ADHD”. Trwają zapisy na warsztaty.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy iz zdobywanie praktycznych umiejętności dotyczących ADHD, które pozwalają rodzicom i opiekunom lepiej radzić sobie z codziennymi trudnościami oraz zapewnić dziecku skuteczną pomoc i wsparcie.

TERMIN: Pogram warsztatów obejmuje IV moduły tematyczne - łącznie 8h. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu (2h) w godzinach popołudniowych.

Planowany termin rozpoczęcia warsztatów CZERWIEC 2013 - po uzbieraniu się odpowiedniej liczby uczestników.

Moduł I - 10.06.2013r. godz. 16:30 – 18:30
Mity i fakty na temat ADHD
Rozróżnianie objawów ADHD od innych nieprawidłowych zachowań dziecka dostosowanie wymagań do możliwości dziecka.
Sposoby radzenia sobie z objawami ADHD

Moduł II - 17.06.2013r. godz. 16:30 – 18:30
Dlaczego tak ważna jest samoocena?
Praca na pozytywach: pochwały i zachęty, nagrody, pakiet przywilejów, podkreślanie sukcesów, systemy żetonowe. Turniej Uśmiechniętej Twarzy.

Moduł III - 24.06.2013r. godz. 16:30 – 18:30
Normy i zasady. Opracowanie i wprowadzenie systemu zasad domowych.
Konsekwencje, czyli co zrobić gdy dziecko łamie zasady.
Opracowanie zestawu konsekwencji do systemu zasad.

Moduł IV - 01.07.2013r. godz. 16:30 – 18:30
Klucz do zmiany trudnego zachowania dziecka
Strategie radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dziecka .
Wybuchy złości i zachowania agresywne.

Na każdych zajęciach uczestnicy dostają materiały, które będą służyły do samodzielnej pracy i wdrażania nowych metod postępowania z dzieckiem w domu.


OSOBY PROWADZĄCE:
mgr Katarzyna Kotulska - główny specjalista ds. pomocy rodzinie - koordynator, socjoterapeuta w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Ukończyła 2,5 własną terapię grupową w ujęciu psychodynamicznym. Ukończone Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy PTP w Warszawie.

Ukończone Studium Pomocy Psychologicznej przy PTP w Warszawie. Uczestniczka licznych szkoleń z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzinami w nurcie poznawczo behawioralnym oraz ericksonowskim. Ukończony kurs „Psychoterapia dzieci i młodzieży. Ujęcie poznawczo-behawioralne” przy Ośrodku Terapii Poznawczo - Behawioralnej Mensana w Krakowie.

Od 15 lat czynnie pracuje w systemie pomocy społecznej.

Autorka i realizator autorskich programów edukacyjno – profilaktycznych oraz rozwojowych. Pracuje w kontakcie indywidualnym oraz prowadzi grupy terapeutyczne. Autorka programów dla rodziców. Aktualnie koordynator Świetlicy socjoterapeutycznej w Szczakowej.


mgr Małgorzata Filipiak – pedagog i wychowawca grupy socjoterapeutycznej w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Ukończony kurs „Psychoterapia dzieci
i młodzieży. Ujęcie poznawczo - behawioralne” przy Ośrodku Terapii Poznawczo - Behawioralnej Mensana w Krakowie.

Uczestniczka Grupy konsultacyjno-warsztatowej dla psychologów i pedagogów przy Regionalnym Ośrodku Metodyczno - Edukacyjny „METIS'' w Katowicach. Uczestniczka licznych szkoleń z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzinami m.in. Interwencja i pomoc w kryzysie, Praca z osobami po traumie i w żałobie, Zasady prowadzenia grup wsparcia, Szkoła dla rodziców i wychowawców, Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży.


MIEJSCE ZAJĘĆ: ul. Jagiellońska 9, 43-608 Jaworzno (SZCZAKOWA)


KOSZT: całość warsztatów (IV moduły) - 136 zł, koszt jednego modułu – 34 zł.

INFORMACJE I ZAPISY: Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.exanimo.jaworzno.pl i przesłanie formularza droga mailową na adres: stowarzyszenie@exanimo.jaworzno.pl w nieprzekraczalnym terminie do 27 maja 2013r. oraz dokonanie wpłaty za szkolenie do 3 czerwca. Więcej na stronie stowarzyszenia. Informacji dodatkowych udzielają też: Katarzyna Kotulska tel. 604 97 36 82 , Małgorzata Filipiak tel. 792 632 449.

Liczba miejsc ograniczona! O pierwszeństwie decyduje kolejność dokonywania wpłat i wpisów na listę.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!