Darmowe przeglądy aut w województwie śląskim: Na terenie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ulicy Mysłowickiej w Tychach zainaugurowano akcję Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach „Zrób bezpłatny przegląd - bądź bezpieczny na drodze”. Sprawdźcie jakie stacje znajdują się na liście.

Darmowe przeglądy aut w województwie śląskim


Jeśli chcemy sprawdzić samochód przed zimowym wyjazdem lub mamy wątpliwości związane ze stanem technicznym auta, możemy zgłosić się do jednej z 20 stacji kontroli pojazdów w 16 gminach na terenie województwa śląskiego. Akcja trwa do 4 listopada. Będziemy mogli sprawdzić układ kierowniczy, układ hamulcowy oraz oświetlenie i ogumienie samochodu.

- Organizujemy tę akcję, ponieważ chcemy dbać o bezpieczeństwo kierowców. Osoby, które zgłoszą się na przegląd, otrzymają także elementy odblaskowe, które można później przekazać pieszym lub rowerzystom. Dziękujemy wszystkim stacjom, które przyłączyły się do tych działań - podkreśla asp. Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Z darmowych przeglądów można skorzystać w Bielsku-Białej, Bieruniu, Cieszynie, Chorzowie, Częstochowie, Katowicach, Kłobucku, Mikołowie, Mysłowicach, Rybniku, Rudzie Śląskiej, Świętochłowicach, Tarnowskich Górach, Tychach, Wodzisławiu Śląskim i Żorach.
 
Lista stacji kontroli pojazdów, gdzie możemy przyjechać na darmowy przegląd:

Bielsko - Biała
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego B-B ul. Długa 50
(29.10 br. w godz. 8 - 14)
 
Bieruń
Stacja Kontroli Pojazdów Lędziny ul. Lędzińska 40
(31.10 – 03.11 br. w godz. 8 - 16)
 

Moto

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Autonagar (gość)

Wodorowanie silnika w Częstochowie warsztat Mat Pol ul . Żarecka 68 tel : 792 282 502
czyści układ spalania z nagaru , obniża zadymienie diesla o 70 %
Więcej na you tube : Autonagar.pl

Krecik

badają stare graty z Niemiec które właśnie tam nie mają miejsca bytu , z 50% zamiast *badać* wysłać do huty Katowice na *przemiał* , zatruwają powietrze

anty (gość)

Te "darmowe" przeglądy to na zasadzie, że jak coś będzie nie tak, to policja zabiera dowód? Poza tym - w całym Zagłębiu przeglądy niepotrzebne, bo wszystkie autka cacane, a drogi równiutkie jak stół?

Chorzów (gość)

Akcja Porażka. Dowiedziałem sie, że moje auto hamuje. OK . I mogę Panu ustawić światła za 10 zł. PZMOT to Pzmłot. Dajcie sobie spokój z takimi akcjami, bo naprawdę ludzie mają dość partactwa i robienia czegoś pod statystyki.
Jeszcze raz porażka tyle to ja wiem hamując autem...

Kierowca (gość)

Powinno się robić nie jesienny przegląd aut, ale dróg. Szczególnie tych powiatowych. W Preczowie np. jest w opłakanym stanie, a starostwo nie ma pieniędzy na naprawę. Po każdym nawet niewielkim deszczu tworzą się jeziorka. Brak chodników i kanalizacji dopełnia sprawy.

mira (gość) (Praktyk)

Mi doczepił się łysych,letnich opon na przeglądzie. Przegląd w listopadzie.Tłumaczę,te są letnie,lada dzień zmieniam na zimówki. Mało brakowało,a musiałabym go na kolanach błagać,żeby podbił mi w końcu ten przegląd. A z innej beczki...przyjeżdżam do tej samej stacji ( nie na przegląd) bo coś mi niemiłosiernie stuka w zawieszeniu. Auto wzięte na tzw "szarpaki". I tekst...nie wiem o co Pani chodzi,zawieszenie idealne...Totalna masakra. Ale to jeszcze nic w porównaniu ze stacją diagnostyczną w Tworogu. Miałam do wymiany przednie amortyzatory. Mój mechanik doradził,żebym podjechała na stację diagnostyczną,żeby żeby stwierdzić zużycie tylnych amorów,bo nie ciekły,ale być może też były już zużyte. Podjeżdzam na w/w stację,wjeżdzam na kanał...pan ogląda z prawa z lewa...po czym stwierdza... Pani nie ma z tyłu amortyzatorów. Pytam..jak to nie mam,wymontował mi ktoś?? A gość na to..no nie,niektóre auta zamiast amortyzatorów mają sprężyny. Za sprawdzenie amortyzatorów,których rzekomo nie mam,miałam zapłacić 20 zł...To jest dopiero mistrzostwo.

Kierowca B. (gość)

Darmowe pod nadzorem Policji. Chcesz mieć zatrzymany dowód... Zapraszamy! Później zapłacisz za przegląd 2 razy.

faktor (gość)

ta stacja organizowała zloty maluchów i dobrze ale teraz te badania a muszą wymienić komputer i sprzęt na nowszy a nie mają kasy bo to firma państwowa jak byłą kasa to sie bawili jakoś to będzie a teraz muszą na siebie zarobić !!!

maluch (gość)

ale jak czytałem to są wszystkie stacje PZMOT-u coś mi tu śmierdzi upadłością firmy bo brali też tzw przedwstępne badanie 20 zł i nie można było być przy przeglądzie !?

Praktyk (gość)

..."Stacja Kontroli Pojazdów PZMot Tarnowskie Góry ul. Gliwicka 54"... reklama bo kierowcy zaczeli od dwóch lat omijać tą stacje bo jest tam jeden nadgorliwy sprawdza-cz który doczepi się jednej żarówki w oświetleniu rejestracji. Taka usterka jest bardzo niebezpieczna w poruszaniu się pojazdu po polsce a co dopiero europie

brrrr (gość)

a w pięknym mieście Bytomiu ? Tu Miasto powinno za darmo naprawiać mieszkańcom zawieszenia w takim stanie są drogi i ulice że najczęstszym znakiem w mieście ta znak ostrzegawczy NIERÓWNA DROGA a i przekształcanie ruchliwych ulic w DROGI NIEPUBLICZNE bo tych nie trzeba wtedy remontować.