Cross Patówka 2018. Bieg charytatywny malowniczą trasą w okolicy Pajęczna [ZDJĘCIA]

Zbyszek Rybczyński
Ponad 100 zawodników wystartowało w biegu charytatywnym Cross Patówka w okolicy Pajęczna

Bieg wiodący malowniczą trasą, głównie przez lasy, w miejscowości Dylów Rządowy odbył się po raz pierwszy. Trasa spodobała się biegaczom, choć niektórzy na mecie padali z wycieńczenia. Co nie dziwi wobec faktu, że rywalizacja na dystansach 8 i 16 kilometrów toczyła się przy temperaturze 30 stopni w cieniu. Wyścig ukończyli wszyscy zawodnicy, a było ich 101. Na każdego uczestnika czekał oryginalny medal wykonany z dębowego drewna, a najlepsi wyjechali z nagrodami.

Na dystansie 8 km z miażdżącą przewagą 5 minut (!) nad konkurentami wygrał Damian Skupiński, reprezentujący Klub Biegacza Warta. Drugi był Jędrzej Bartnicki (Sieradzbiega.pl), a trzeci Rafał Sadowski z KB Spartakus Bełchatów. Wśród pań zwyciężyła Sylwia Walczak z Sieradza przed Agnieszką Czyżewską z NGB Kłobuck i Klaudią Paś z Kiełczygłowa.

16-kilometrową trasę najszybszej pokonał Piotr Magiera z Myszkowa, a kolejne miejsca na podium zajęli Norbert Jachymczyk (KB MCKiS Jaworzno) i bełchatowianin Tomasz Sonciński. Wśród kobiet zwyciężyła Barbara Frysiak z Wielunia, tuż za nią na metę wbiegła Urszula Sujecka ze Spartakusa Bełchatów, a trzecia była kolejna bełchatowianka Katarzyna Sidorczuk.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI: CROSS PATÓWKA 2018

Impreza miała nie tylko charakter sportowy, bowiem przyświecał jej szczytny cel. Podczas biegu prowadzono zbiórkę funduszy na zakup roweru rehabilitacyjnego dla Sandry Ruchniak, która pod stałą opieką wielu lekarzy i specjalistów zmaga się z poważnymi wadami wrodzonymi. Jak poinformowali organizatorzy, udało się zebrać ok. 3 tys. zł.

Trasa miała swój początek i koniec w rejonie siedziby OSP w Dylowie Rządowym. Na placu zabaw przed remizą odbywał się piknik rodzinny z animatorkami. W plenerowej kuchni serwowano m.in. zupę szczawiową, ugotowaną na bazie surowca z pobliskich Makowisk. Głównym organizatorem zawodów Cross Patówka był Klub Biegacza Warta, przy wsparciu MGOKiS w Pajęcznie, a także m.in. służb mundurowych i pajęczańskiego Klubu Off-Road 4x4.