Ciężkowianka Jaworzno: Remis w Ciężkowiacach [ZDJĘCIA]

LKS Ciężkowianka Jaworzno
Licznie zgromadzona publiczność na stadionie w Ciężkowicach zobaczyła w minioną sobotę zacięte, interesujące widowisko, które zafundowały oba teamy. W rundzie jesiennej „Ciężkowianka” wygrała w Balinie, ale po wiosennych transferach „Orzeł” jest zupełnie inną drużyną o czym świadczą wygrane z aspirującymi do awansu drużynami „Arki” Babice oraz przed tygodniem 1-0 ze „Zgodą” Byczyna ( którą porażka kosztowała utratę fotela lidera).

W Balinie prezesem jest pochodzący z Jaworzna Łukasz Mróz. Ponadto występuje całkiem spora kolonia jaworznickich zawodników. W składzie wyjściowym „Ciężkowianki” nie mogli wystąpić z różnych względów pauzujący za kartki Tomasz Ciołczyk oraz Laser i Barański.

Szczególnie brak popularnego „Szabesa” był w sobotę odczuwalny. O ile do ambicji i zaangażowania zawodników trenera Tomasiewicza nie można mieć zastrzeżeń, to pod bramką gości w sobotę zdecydowanie zabrakło skuteczności. „Ciężkowianka” rozpoczęła z wysokiego „C”. Już w 2 minucie jeden z defensorów gości zagrał ręką w polu karnym. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się po raz kolejny Damian Radomski. Zaskoczeni takim obrotem sprawy goście dopiero po kwadransie otrząsnęli się z przewagi miejscowych stopniowo przejmując inicjatywę.

Jednak to „Ciężkowianka” była bliższa podwyższenia rezultatu. W 32 minucie Marcin Wiernek wywalczył piłkę w środkowej strefie boiska i pomknął niczym strzała w kierunku pola karnego gości. Niestety zmęczony sprintem w sytuacji „sam na sam” uderzył kilkanaście centymetrów obok słupka bramki przyjezdnych. Wydaje się, że gdyby odegrał do zamykającego akcję Marcina Pieczary, kolejny gol byłby formalnością. W innych przypadkach znakomicie interweniowali obaj golkiperzy. Po przerwie gra niepotrzebnie się zaostrzyła. Efektem czego był prawdziwy festiwal żółtych kartek, a nawet w 89 minucie arbiter pokazał dwie czerwone. W 50 minucie ponownie przed szansą stanął Wiernek, jednak Ryszka ponownie pokazał swoje nietuzinkowe umiejętności broniąc w sytuacji „sam na sam”.

O tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą po raz kolejny się przekonaliśmy, gdy bilardowe dośrodkowanie z lewej strony skrzydłowego Paweł Stępień zamienił precyzyjnym uderzeniem na wyrównującą bramkę. Zawodnicy z Balina chcieli pójść za ciosem i strzelić kolejne bramki. Jednak szybkie kontry podopiecznych trenera Tomasiewicza siały prawdziwe spustoszenie w liniach defensywnych „Orła”. Ostanie 10 minut to prawdziwe tornado w wykonaniu „Ciężkowianki, która za wszelką cenę dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki. W 82 minucie przed szansą stanął Przemek Ciołczyk.

Jednak również on musiał uznać wyższość w sytuacji sam na sam Grzegorza Ryszki. Niestety w końcówce górę niepotrzebnie wzięły emocje i w kontrowersyjnych okolicznościach wykluczeni zostali bramkarz gości oraz pomocnik „Ciężkowianki”. W doliczonym czasie gry zastępujący golkipera gości Krystian Nawrocki obronił potężne uderzenie Biela z rzutu wolnego. We wtorek 3 maja „ciężkowicki walec” rozegra wyjazdowe spotkanie w Alwerni z miejscowym MKS-em, zaś 4 dni później w sobotę 7 maja dojdzie do spotkania derbowego w którym „Ciężkowianka” podejmować będzie wicelidera chrzanowskiej klasy A „Zgodę” Byczyna. Początek meczu o godzinie 17.00. Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu miasta Jaworzna.

LKS „Ciężkowianka”- lKS”Orzeł” Balin
Ciężkowianka: Kotyza – Miziński, M.Radomski,Bulga ,D.Radomski- B. Pieczara (od 55’ Ogonowski), Biel, M. Pieczara, Sz.Nowak( 78’ M. Ślusarczyk), Chrząścik – Wiernek( 65’P.Ciołczyk)
Orzeł Balin: Ryszka- Gocyk, Wierzba, Kuciel ( Kaja od 89’ Nawrocki), Przebindowski- Krauz, Wściubiak, Liszka (Gajos), A.Stępień- P. Stępień, Rojek ( Czub)
1-0 D. Radomski 2’ ( karny)