Wybierz region

Wybierz miasto

  Marek Motyka w życiowej formie

  Autor: (bas)

  2006-06-23, Aktualizacja: 2006-06-23 13:41 źródło: Dziennik Zachodni

  Wysoką formę na progu sezonu lekkoatletycznego prezentuje jaworznianin Marek Motyka reprezentujący barwy AZS AWF Katowice. W minioną sobotę podczas szóstego Memoriału Henryka Guta odbywającego się w Siedlcach Motyka ...

  Wysoką formę na progu sezonu lekkoatletycznego prezentuje jaworznianin Marek Motyka reprezentujący barwy AZS AWF Katowice. W minioną sobotę podczas szóstego Memoriału Henryka Guta odbywającego się w Siedlcach Motyka zwyciężył w biegu na 400 m przez płotki. Uczynił to w czasie 50,86 sek. co jest jego nowym rekordem życiowym i jednocześnie najlepszym wynikiem w Polsce w tym sezonie. Poprzednia "życiówka" wynosiła 51,17 sek.

  - Ze swojego występu jestem bardzo zadowolony - mówi Marek Motyka. - Największe imprezy sportowe jeszcze przede mną, a forma jest już wysoka. Mam nadzieję, że na zbliżających się Mistrzostwach Polski uda mi się z tego wyniku jeszcze trochę "urwać". Pobiegłem spokojnie, bez szarpania, takie miałem założenie od początku.

  Osiągnięty przez Marka wynik kwalifikuje go do startu w Superlidze Europejskiej, która odbędzie się w hiszpańskiej Maladze 28-29 czerwca.

  Sonda

  Jak władze Twojego miasta dbają o czystość ulic?

  • Wcale (65%)
  • Średnio (28%)
  • Dobrze (7%)