Ambicja w grze z wiceliderem tabeli nie wystarczyła

(JADA)
Jaworzniccy koszykarze mimo porażki z wiceliderem rozgrywek mogą być zadowoleni.
Nie było pogromu, była za to walka o parkiet. Jaworzniccy koszykarze nie mieli szansy na wygraną z wiceliderem rozgrywek - ekipą z Dąbrowy Górniczej. Zabrakło i doświadczenia i umiejętności.

Już w pierwszej kwarcie zarysowała się minimalna przewaga gości, którzy w niedzielne popołudnie przyjechali do Jaworzna z jednym celem - zwycięstwo. Pierwsze minuty spotkania to wyrównana gra pod obiema tablicami. Trener Marcin Lichtański mógł być zadowolony z postawy swojego zespołu. Choć przy rosłych zawodnikach z Dąbrowy Górniczej juniorzy z Jaworzna wyglądali czasem jak Dawid przy Goliacie.

Mimo tego Jaworznianie toczyli równy pojedynek. Niestety minimalnie przegrali tę odsłonę spotkania 15:17.

W drugiej kwarcie goście lepiej bronili pod własnym koszem i akcje gospodarzy były mniej skuteczne. Na dodatek mimo ostrej gry w obronie dąbrowianie łapali niewiele fauli. Jaworznianie z kolei nie mogli wyjść z niemocy strzeleckiej. Nie pomagały czasy brane przez trenera gospodarzy. Na dodatek kilka kontr gości pozwoliło im zejść na przerwę z wynikiem 26:36. 10 punktów w koszykówce to niewielka przewaga. Jednak dąbrowianie potrafili ją utrzymać w kolejnych minutach meczu.

Po przerwie goście pewnie kontrolując grę utrzymywali bezpieczną dla siebie przewagę. Nie pomogła ambitna gra jaworznian. Nawet liderzy ekipy z Jaworzna jak Daniel Goldammer czy Grzegorz Remin nie byli w stanie poradzić sobie z graczami rywala. Trzecia kwarta, podobnie jak dwie poprzednie także padła łupem zespołu z Dąbrowy Górniczej. Tym razem wynik brzmiał 15:18 dla MMKS Dąbrowa Górnicza. Ostatnia odsłona meczu to wyraźna dekoncentracja w szeregach podopiecznych Marcina Lichtańskiego. Jaworznianie wyraźnie podłamani przegrali ostatnią kwartę aż 18:26, a cały mecz 59:80. I mimo dobrej gry nie mogli być zadowoleni z wyniku niedzielnej potyczki.

MCKiS AND BUD Jaworzno - MMKS Dąbrowa Górnicza 59:80 (15:17, 11:19, 15:18, 18:26)